בקר טמפרטורה

22/11/2019
מאת:
קירור בני

יש מקרים שונים בהם חשוב לעקוב אחר הטמפרטורה של החדר או של מים, בקר טמפרטורה יבצע את המשימה, הוא זה שיבצע את המעקב אחר הטמפרטורה בצורה אלקטרונית.

מעקב אחר טמפרטורה נחוץ במקרים שונים, לדוגמה בחדר כושר. חשוב כי הטמפרטורה תנוע בטווח מבוקר ולא תחרוג מטה או מעלה. לשם מעקב רציף ובשביל לקבל איתות ברגע שחלה חריגה – יש להתקין בקר מדויק ואמין, הוא זה שירגיש בעזרת החיישנים שלו את החריגה בטמפרטורה, והוא זה שיאותת על כך לפי ההגדרות שהוגדרו במערכת. כך אפשר יהיה לטפל בחריגה באופן מידי, ולמנוע נזקים שעלולים להתרחש. יש בקר טמפרטורה שיאותתו באמצעות הודעת sms שתשלח אל המספרים המוגדרים במערכת. כך אפשר יהיה לטפל בעניין בהקדם האפשרי.

באילו מקרים עשויים בקרי טמפרטורה למלא תפקיד חשוב?

יש מקרים שונים בהם חשוב לבחור בקר מתאים, שיוכל לסייע ולהועיל ביותר, הבקר ייבחר בהתאם לצורך, ויותקן על פי ההוראות. לשימוש יעיל ונוח.
בקר לחדרי קירור – בתעשייה הכללית ובמיוחד בתעשיית המזון, חשוב לעקוב אחר הטמפרטורה בשלבי הייצור השונים וכן בתנאי האחסון. כך ניתן להקפיד על איכות הייצור ועל תקינות המוצרים. בקר טמפרטורה המותקן בחדר הקירור, יוכל לעקוב אחר טמפרטורה תקינה בכל עת. כאשר המד מאותת על חריגה ועל עלייה או ירידה במעלות – יש לפעול בהתאם בשביל לגרום למקום להיות בטווח המעלות הרצוי. כך נמנעים נזקים ומקרים של תקלות נחסכים.
בקר לחדרי שרתים – חשוב לשמור על השרתים ברמת החום המומלצת, וזאת כי למנוע נזקים וקלקולים בגין החום שעולה מעלה. בקר המותקן בחדר יוכל להוות כלי יעיל ביותר, שיספק מעקב רציף אר החום במקום. הבקר יאותת במקרה הצורך. כך אפשר להסדיר את העניין בכל עת, ולוודא כי לא נוצרים קלקולים בגלל טמפרטורה חריגה.
בקר למים – בבריכות חשוב לשמור על חום המים במידת החום הרצויה. בקר יעקוב אחר המים ויאותת במקרה שהמים חמים או צוננים מידי. גם במקרה זה יבשר המד באיתות מוגדר, כי יש לפעול ולעשות את הנדרש בשביל לשלוט על החום של המים ולהחזיר אותם לחום הרצוי. המד עשוי למנוע בעיות שונות ותקלות בלתי נעימות.

שימוש במד טמפרטורה למקרים שונים יוכל לסייע בפתרון מצבים שונים, קיימים בקרים שונים שמתאימים למטרות אחרות. בחירת בקר לחות הנכון יבטיח לכם שימוש מוצלח ובקרה איכותית בכל עת. בקרי הטמפרטורה של היום משלבים גם את מערכות התקשורת, כאשר עובדה זו מאפשרת החלפת נתונים ומידע בזמן אמת בין המכשור לעיבוד הנתונים לבין מערכות הניהול המתוקשרות. אין ספק שבקרי הטמפרטורה משפיעים רבות על איכות הקירור בכל אותם המקומות שם נדרש הקירור.

בקר הטמפרטורה זהו מכשיר אלקטרוני ממוחשב כאשר המטרה שלו היא לאסוף מידע ולבצע בקרה על התהליכים ועל שינויי הטמפרטורה במקום בו נעשה שימוש בבקר הטמפרטורה. כך לדוגמא נעשה שימוש בבקר טמפרטורה בחדרי קירור כמו גם במקררים תעשייתיים או מקררים גדולים במשאיות הקירור וכדומה.

למה חשוב שיהיו לנו בקרי טמפרטורה?

המטרה של בקרי הטמפרטורה היא לשמור על הטמפרטורה הנכונה והמתאימה על פי התכולה הנמצאת במקרר או בחדר הקירור ובהתאם לשאר התנאים הסביבתיים כמו האקלים מחוץ למקרר ותכיפות השימוש במקרר כלומר, בהתייחס לתכיפות של פתיחת המקרר ובעקבות כך – חדירה של אוויר חם מבחוץ.

ניקח לדוגמא – כאשר מדובר במקררים שבמשאיות קירור. משאיות אלו נמצאות בדרכים שעות ארוכות בנסיעות חוצות ישראל מצפונה ועד לדרומה של הארץ כאשר נמצאת שם לעיתים סחורה יקרה ובכמויות מסחריות. לולא בקרי הטמפרטורה עלולים להיגרם נזקים כבדים לתכולה המשונעת כאשר המקרר לא יקרר היטב ולא יהיה מי שיתריע על הדבר. בקרי הטמפרטורה אחראים על הטמפרטורה שבמקררים של המשאית וכאשר ישנה תקלה כלשהי מתקבלת התרעה באמצעים ידועים מראש כמו אזעקה, הודעה באמצעות SMS הודעה באמצעות הדואר האלקטרוני וכו' . בקרי טמפרטורה לא מאפשרים להתעלם מהתקלה והם מודיעים ומתריעים בכל האמצעים אשר ברשותם על אודות הבעיה.

גם ברשתות השיווק הגדולות מאופסנת בדרך כלל סחורה יקרה מאוד במקררים כמו מוצרי בשר, דגים עופות וכו' . אם קורית תקלה במקררים הללו ומדובר ביום חם במיוחד או בשעות הלילה כאשר החנות סגורה הרי שיארך זמן רב עד שהתקלה תתגלה ובמקרים רבים כבר לא יהיה מה להציל אם המוצרים כולם הספיקו להפשיר ואולי אפילו להתקלקל. אין ספק כי מדובר בנזק משמעותי וכבד ורק בקרי הטמפרטורה יכולים למנוע את אותם התקלות. ישנו נתון נוסף המתאפשר בזכות בקרי הטמפרטורה וזוהי האפשרות להוציא דוח מפורט על כל מקרר או חדר קירור בפני עצמו וכך ניתן לעקוב ולבדוק אם אין חריגות.

הרבה כאב ראש ולחצים מיותרים נמנעים בזכות בקרי הטמפרטורה כאשר מנהלי רשתות השיווק וכל מי שמאפסן מוצרים יקרים בקירור יכולים להיות רגועים כי המקררים עושים את מלאכתם נאמנה.

ברוכים הבאים

נשמח לסייע בכל נושא